VII Forum BOMIS Wyceny 2022 dla banków i firm leasingowych
VII Forum BOMIS Wyceny 2022. - Siedem zasad bezpiecznego finansowania maszyn
Ramy czasowe: 12.00 - 15.00
Program spotkania
12.00 – 12.05
Powitanie uczestników
Marzena Raźniewska-Półkoszek – Prezes Zarządu Fundacji BOMIS
12.05 – 12.15
Prezentacja Związku Polskiego Leasingu
Andrzej Sugajski – Prezes Zarządu Związku Polskiego Leasingu
12.15 – 12.25
Prezentacja Związku Banków Polskich
Arkadiusz Lewicki - Dyrektor Zespołu ZBP ds. Programów Publicznych i Środowisk Gospodarczych oraz dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych UE w Polsce działającym przy Związku Banków Polskich
12.25 – 12.45
Prezentacja
Oględziny środka technicznego. Jak patrzeć i widzieć przedmiot finansowania będąc pracownikiem banku lub firmy leasingowej?
Mateusz Andrzejak Beng. MBA - licencjonowany rzeczoznawca BOMIS
12.45 – 13.05
Prezentacja
Weryfikacja legalności maszyny na rynku. Jakich dokumentów należy oczekiwać od władającego, importera, dystrybutora, producenta, by potwierdzić status quo środka technicznego.
dr inż. Maciej Dyzia – licencjonowany rzeczoznawca BOMIS
13.05 – 13.25
Zlecenie wyceny właściwemu rzeczoznawcy. Jak odróżnić kompetencje rzeczoznawców wyceniających nieruchomości, środki techniczne, pojazdy, wartości niematerialne i prawne, by trafnie dobrać rzeczoznawcę do zadania?
Marzena Raźniewska-Półkoszek – Prezes Zarządu Fundacji BOMIS
13.25 – 13.45
Ocena poprawności raportu rzeczoznawczego z wyceny wartości maszyny okiem pracownika instytucji finansowej. Czego wymagać od rzeczoznawcy?
Aleksander Sosnowski – pracownik Biura Zarządzania Zabezpieczeniami Banku Handlowego w Warszawie S.A., rzeczoznawca majątkowy, absolwent kursu BOMIS z uprawnieniami do wyceny maszyn
13.45 - 14.05
Audyt stanu faktycznego maszyn i zmiany ich wartości w czasie trwania umowy kredytowej lub leasingowej. Co sprawdzać będąc pracownikiem instytucji finansowej, a co powierzyć rzeczoznawcy?
Mateusz Andrzejak Beng. MBA - licencjonowany rzeczoznawca BOMIS
14.05 - 14.25
Wycena środka technicznego przy kontynuacji jego działania in loco, na potrzeby windykacji. Jak rzeczoznawca może pomóc swoją analizą rynku znaleźć kolejnego użytkownika środka technicznego?
Wojciech Gruchoła – licencjonowany rzeczoznawca BOMIS
14.25 – 14.45
Standaryzacja zasad szacowania wartości środków i megaukładów technicznych na potrzeby ich finansowania bankowego.
dr inż. Tadeusz Klimek – Autor Standardu BOMIS wyceny środków i megaukładów technicznych
14.45 – 14.55
Sesja pytań uczestników
14.55- 15.00
Podsumowanie – zakończenie spotkania.
Prelegenci
Andrzej Sugajski - Prezes Zarządu Związku Polskiego Leasingu. Absolwent ekonomii w SGH, pracę zawodową rozpoczął w administracji państwowej - w Ministerstwie Finansów i GUS. W latach 1996-1999 pełnił funkcję członka zarządu BRE Leasing Sp. z o.o. nadzorującego sprawy finansowe, informatyczne i organizacyjne. Od 2005 roku arbiter Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. Od 2007 roku członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Komentator, autor wielu publikacji popularyzujących usługi rynku finansowego.
dr inż. Tadeusz Klimek - Autor Standardu BOMIS-u wyceny wartości środków i megaukładów technicznych, książek i publikacji na temat wyceny środków technicznych, uprawniony rzeczoznawca ds. wyceny maszyn i urządzeń z certyfikatem zdanych egzaminów w American Society of Appraisers w USA; absolwent Politechniki Krakowskiej; wykładowca i egzaminator w BOMIS-ie od 20 lat; mentor kolejnych pokoleń absolwentów kursu BOMIS-u.
Mateusz Andrzejak - Licencjonowany rzeczoznawca BOMIS, z uprawnieniami BOMIS-u do wyceny wartości środków i megaukładów technicznych od 2010 r.; absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego o kierunku Energetyka ze Źródeł Odnawialnych i Coventry University (UK) o kierunku Engineering and Computing i Coventry University oraz kursu MBA Executive; ukończył kursy audytora wewnętrznego wg ISO 9001; ISO/TS 16949:2009 oraz VDA 6.3; Członek Reprezentant Porozumienia Rzeczoznawców BOMIS.
Rafał Jabłoński - Licencjonowany rzeczoznawca BOMIS, z uprawnieniami BOMIS-u do wyceny wartości środków i megaukładów technicznych od 2012 r.; absolwent Politechniki Wrocławskiej; członek kandydat Amerykańskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców [ASA]; specjalizuje się w ocenie zgodność środków technicznych z dyrektywami i oznakowaniem CE; posiada uprawnienia SEP z zakresu dozoru D1 nr D1/671/3560/16 i eksploatacji E1 nr E1/671/3559/16 w zakresie obsługi, remontów, konserwacji, montażu oraz kontrolno-pomiarowym urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1kV i powyżej 1kV, urządzeń elektrotermicznych, aparatury kontrolno-pomiarowej oraz urządzeń i instalacji automatycznej regulacji, sterowania oraz zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych powyżej; Członek Reprezentant Porozumienia Rzeczoznawców BOMIS.
Wojciech Gruchoła - Licencjonowany rzeczoznawca BOMIS, absolwent Politechniki Warszawskiej, MBA Executive, z uprawnieniami BOMIS-u do wyceny wartości środków i megaukładów technicznych od 2017; inżynier mechanik o specjalizacji - inżynieria biomedyczna, specjalista w zakresie inwestycji z udziałem aparatury i urządzeń medycznych, posiadający ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą aparatury medycznej i laboratoryjnej, w tym wyposażenia pracowni diagnostyki obrazowej: MR, TK, RTG, USG, Angiografii itd. oraz ponad 8 letnie doświadczenie w zarządzania zakupami aparatury medycznej i laboratoryjnej dla Siemens Healthcare oraz dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Licencjonowany rzeczoznawca BOMIS ds. wyceny wartości środków technicznych, specjalizujący się w zakresie wyceny aparatury medycznej, laboratoryjnej oraz urządzeń stosowanych w gabinetach kosmetycznych i salonach piękności.
dr inż. Maciej Dyzia - Licencjonowany rzeczoznawca BOMIS, wspólnik w InnoMAT sp. z o. o. (spółka spin-off Politechniki Śląskiej).
Marzena Raźniewska-Półkoszek - Prezes Zarządu Fundacji BOMIS – organizacji rzeczoznawczej oraz dyrektor zarządzający BOMIS firmy szkoleniowo - doradczej; mediator stały w sporach gospodarczych i pracowniczych Sądów Okręgowych w Poznaniu, Koninie i Słupsku; absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym [poprzednio Akademia Ekonomiczna] w Poznaniu, studiów MBA Executive Nottingham Business School oraz studiów polonistyczno - pedagogicznych na UAM w Poznaniu; od 20 lat kieruje BOMIS-em.
O konferencji napisał portal AleBank:
Na co bank powinien zwrócić uwagę przy finansowaniu maszyn? Portal AleBank, lipiec 2021
Prezentacje udostępnione przez prelegentów
Wojciech Gruchoła -Wojcech Gruchoła - prezentacja
Marzena Raźniewska-Półkoszek -Marzena Raźniewska-Półkoszek prezentacja